Czech Collectors asociation of Schleich

Květen 2014

Prodej koní a vybavení

16. května 2014 v 20:58 Prodám
Ahoj,
tady je inzerát z Facebooku s prodejem Schleich koní a vybavení + i Breyer koně. Nabídka je dle mne opravud velice bohatá a ceny jsou tak akorát jak mají být! Opravdu stojí za to, se podívat a popřemýšlet, jestli nechcete rozšířit svou sbírečku ;)
 

PRODEJ

PRODEJ (druhý odkaz)

 Odkaz na alba (klikáte na fotografie a v popisku je cena)
První odkaz- je pro ty co mají FB profil, kdo ho nemá- nezobrazí se mu :(
Druhý odkaz pro ty, kteří na FB nejsou. Jen tam chybý ceny. Takže jsou na dotaz.
Cenu zjistíte, tak, že buď napíšete sem pod komentář a jí vám jí ráda zjistím
a nebo rovnou na kontakt prodejci.

Kontakt: Buď FB a nebo: ranchsilvera@seznam.cz


Koně 2014

14. května 2014 v 16:39 | MerQ |  Novinky ze světa SCH
Ahoj,
vím že trochu, ehm.. DOST pozdě sem vkládám mé velice amatérské koláže novinek 2014 koníků. Tak co? Které už máte
doma? Usmívající se


SCHLEICH KONĚ 2014

Arabská klisna
Arabské hříbě
Falabella valach
Fríská klisna
Knabstrupper hříbě
Shetland pony klisna
Shetland pony valach
Shetland pony hříbě
Trakenský kůň klisna
Trakenský kůň hřebec
Trakenský kůň hříbě
Fjordský kůň klisna
Fjordský kůň hřebec
Fjordský kůň hříbě

Jezdecké sety (jezdec+kůň)

Turnajový jezdec- tyrkysová barva
Westernový jezdec/ jezdkyně
Volný/ obyčejný jezdecMerQ

Malý

8. května 2014 v 20:10 | MerQ |  Příběhy, Povídky
Ahoj, dnes jsem se konečně dostala k tomu napsat… Předem jsem přednastavila nějaké články tak, kdyby to někoho zajímalo.
Koník povídá: KAPESNÍK
Ahoj, já jsem Kapesník. Vím, že mám divný až úchylný jméno. Ale na mne se nekoukejte, já si jméno nevybíral. No ale o tom mluvit nechci. Jsem plemene Fallabela, když jsem se narodil tak jsem byl s mámou na loukách a po asi 3 letech mě odvezli do stáje mé současné majitelky. Tenkrát když jsem vylezl z přívěsu, uviděl jsem jednu stáj se třemi dveřmi, za ní byla malinká zablácená pastva a na ní se popásal valach s hříbětem. Kolem mé nové majitelky pobíhali dva psi a povšiml jsem si i lvíčete. Bál jsem se a odmítal jsem jít dál, jelikož psi byli zrovna tak mé výšky a lvíče vypadalo i z dálky dost nebezpečně! Nakonec mne ale donutili. Dovedli mne před výběh a tam chvíli nechali na volno popásat. Valach i se svým potomkem přišel k hrazení. Nevypadal, že by mi chtěl něco udělat. Na farmě od kut jsem velcí koně nebyli. Poté mne večer pustili do hrazení a velké koně zavřeli do stání. Druhý den jsem už byl s valachem i s hříbětem venku společně a přibyla k nám i jedna kobyla, která byla minulý den zavřená. Nejdříve jsem sice zděšeně pobíhal po malém výběhu- utíkal jsem před hříbětem, kterému se náramně líbilo mne honit a zneužívat, že je větší než já. Ale po pár měsících jsem si zvykl.
To byli mé první dojmy. Později se stáje začali hodně rychle rozrůstat a po dalších dvou letech jsme bydleli jinde a koní nás bylo skoro desetkrát tolik, než na počátku. Pořád jsem si ale zachoval roli toho nejmenšího, hříbata mne vždy pošťuchovala a honila, někteří poníci také. Když jsem poprvé viděl valacha přes hrazení, tak jsem si říkal, že ej obrovský. Omyl! Poté k nám přibil chladnokrevník a to byl teprve pořádný kůň. Rád s koňmi běhám po loukách, ano párkrát se mi prostě stalo, že na mne někdo šlápl. Ale vždy jsem utekl a nějak to přežil. Jeden čas nás pásli poníky odděleně od velkých, ale to už je také dávno minulostí a jsme zase spolu. Myslíte si, že být malí, má nějaké výhody? Jistě! Děti si mne většinou oblíbí si mne, návštěvníci si mne všimnou- mám k tomu i pěkné zbarvení a ještě jednu nevýslovnou výhodu. Občas se můžu jen tak potulovat po celém areálu stájí- prostě prolezu nějakou dírou v plotě a je to, většinou mne všichni nechají, nejsem náročný a ještě jednu výhodu… Vždy se směji pracovním koním, když musí jít třeba i v dešti pracovat. Na mne nikdy nikdo neseděl, celý den se popásám nebo se s někým mazlím. Nanejvýš si mne někdo vezme na lonž, ale to už teď také ne, jelikož je tu hodně koní a moc se nestíhá. -myslím, že ej fajn být malý, nevadí mi to J
Co říkají vaši stájoví prckové? J


Kapesník