Czech Collectors asociation of Schleich

Hodnocení- Jezevčí mláďata

26. března 2014 v 18:51 | MerQ |  Hodnocení modelů SCH
Ahoj, dneska bych chtěla napsat hodnocení na jeden model ze světa schleich, ale není zas tak úplně koňský. Dneska jsem si totiž koupila model dvou jezevců. Proč jezevců je nepodstatné a tak jdeme k tomu hodnocení ne?


HODNOCENÍ JEZEVCI- MLÁĎATA
Takže tento model jsem si koupila z prostého důvodu- chtěla jsem model jezevce a bylo mi jedno jaký. Hlavně aby bylo poznat, že to je jezevec. Sice v obchodě neměli u stojanu Schleich ani Collecta nic co by uspokojilo mojí původní představu a tak jsem měla vybírání jednoduché.


Jezevci jsou dva a byli označeni červeně- čili cena 140 korun. Na to že jsou dva, je podle mne ta cena docela dobrá. U pokladny jsem se podle pokladny dozvěděla, že to mají být jezevčí mláďata. Jsou tedy dvě a stojí naproti sobě a jsou spojeny kusem lesní zeminy. Provedení jezevců samo o sobě není špatné, každý z nich má trochu jiný výraz a jeden tedy trošičku placatou hlavu. Nejsou kdoví jak stínovaní. Bílé fleky a šedý kožíšek a některé chlupy jsou šedivé. Pak u bříška je lehce světlá hnědá- spíš šedá ale, že by to bylo nějak stínované to zrovna ne. Spíš prostě čára barvou :D No očička a čumáček je klasiky černý a mají i tlamičku a oceňuji i že jsou vidět víčka. Nevím c přesně to má být za jezevce, ale meles meles- jezevec lesní má po pěti drápech na předních a i zadních tlapách. Nemohu si pomoci a přijde mi, že na zadních mají moji jezevci o drápek méně. I polštářky na packách dříve podle mne byli provedené lépe. Na mých je pouze naznačení jakýmsi jedním oválem. Ale líbí se mi, že mají chlupy udělané i na spodní straně břicha- že tam nejsou hladcí.
Jinak je trošku škoda, že jsou připevněni k té zemině. Všichni víme, že nedobře se s tím fotí a navíc mi přijde, že zrovna tito jezevci jsou připevněni tak nešťastně, že se s nimi dá opravdu hodně ohýbat- doufám, že ten plast něco vydrží. Ale na druhou stranu oceňuji, že nejsou jezevci stejní… Jeden mi přijde trošku tlustší, než ten druhý a jsou jiný ve výrazu obličeje. Jinak ten kus zeminy má napodobovat zřejmě hlínu s něčím jedním zeleným- připomíná mi to mořskou hvězdici, ale tipuji, že to je list ze stromu. Pak je tam malý kamínek a nějaká jamka- možná nora. Hlína má takovou barvu, že jen s těží, někde najdu v přírodě nějakou podobnou, ale myslím, že i tak se dají vyfotit nějaké hezké fotky. Nevím no.
Někdo šikovný by si je mohl ořezat- ten jeden by byl tedy divnej, ale druhý by stál… J

Toť můj názor.
Jezevci jsou hezcí, ale asi bych si je nekoupila, kdybych k tomu neměla "důvod"
Co na ně říkáte vy?


(rok výroby- 2010/ Made in China/ cena: 139 Kč/ Pompo)

Pro posouzení přikládám pár rychlých, provizorních fotek z mého "pracovního" zabordelařeného stolu:

(Klikni na fotku pro zobrazení všech fotek)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Leník Leník | Web | 27. března 2014 v 15:27 | Reagovat

Mě se líbí :)

2 FRISY FRISY | Web | 28. března 2014 v 13:24 | Reagovat

podle mě jsou docela hezcí :)

3 ZmrzlA ZmrzlA | 29. března 2014 v 16:00 | Reagovat

Sú celkom pekný,ale nekúpila by som si ich

4 Grace Grace | Web | 29. března 2014 v 18:29 | Reagovat

Mě se celkem líbí, i když nemám ráda modely s podstavcem :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama