Czech Collectors asociation of Schleich

Březen 2014

Hodnocení- Jezevčí mláďata

26. března 2014 v 18:51 | MerQ |  Hodnocení modelů SCH
Ahoj, dneska bych chtěla napsat hodnocení na jeden model ze světa schleich, ale není zas tak úplně koňský. Dneska jsem si totiž koupila model dvou jezevců. Proč jezevců je nepodstatné a tak jdeme k tomu hodnocení ne?


HODNOCENÍ JEZEVCI- MLÁĎATA
Takže tento model jsem si koupila z prostého důvodu- chtěla jsem model jezevce a bylo mi jedno jaký. Hlavně aby bylo poznat, že to je jezevec. Sice v obchodě neměli u stojanu Schleich ani Collecta nic co by uspokojilo mojí původní představu a tak jsem měla vybírání jednoduché.


Jezevci jsou dva a byli označeni červeně- čili cena 140 korun. Na to že jsou dva, je podle mne ta cena docela dobrá. U pokladny jsem se podle pokladny dozvěděla, že to mají být jezevčí mláďata. Jsou tedy dvě a stojí naproti sobě a jsou spojeny kusem lesní zeminy. Provedení jezevců samo o sobě není špatné, každý z nich má trochu jiný výraz a jeden tedy trošičku placatou hlavu. Nejsou kdoví jak stínovaní. Bílé fleky a šedý kožíšek a některé chlupy jsou šedivé. Pak u bříška je lehce světlá hnědá- spíš šedá ale, že by to bylo nějak stínované to zrovna ne. Spíš prostě čára barvou :D No očička a čumáček je klasiky černý a mají i tlamičku a oceňuji i že jsou vidět víčka. Nevím c přesně to má být za jezevce, ale meles meles- jezevec lesní má po pěti drápech na předních a i zadních tlapách. Nemohu si pomoci a přijde mi, že na zadních mají moji jezevci o drápek méně. I polštářky na packách dříve podle mne byli provedené lépe. Na mých je pouze naznačení jakýmsi jedním oválem. Ale líbí se mi, že mají chlupy udělané i na spodní straně břicha- že tam nejsou hladcí.
Jinak je trošku škoda, že jsou připevněni k té zemině. Všichni víme, že nedobře se s tím fotí a navíc mi přijde, že zrovna tito jezevci jsou připevněni tak nešťastně, že se s nimi dá opravdu hodně ohýbat- doufám, že ten plast něco vydrží. Ale na druhou stranu oceňuji, že nejsou jezevci stejní… Jeden mi přijde trošku tlustší, než ten druhý a jsou jiný ve výrazu obličeje. Jinak ten kus zeminy má napodobovat zřejmě hlínu s něčím jedním zeleným- připomíná mi to mořskou hvězdici, ale tipuji, že to je list ze stromu. Pak je tam malý kamínek a nějaká jamka- možná nora. Hlína má takovou barvu, že jen s těží, někde najdu v přírodě nějakou podobnou, ale myslím, že i tak se dají vyfotit nějaké hezké fotky. Nevím no.
Někdo šikovný by si je mohl ořezat- ten jeden by byl tedy divnej, ale druhý by stál… J

Toť můj názor.
Jezevci jsou hezcí, ale asi bych si je nekoupila, kdybych k tomu neměla "důvod"
Co na ně říkáte vy?


(rok výroby- 2010/ Made in China/ cena: 139 Kč/ Pompo)

Pro posouzení přikládám pár rychlých, provizorních fotek z mého "pracovního" zabordelařeného stolu:

(Klikni na fotku pro zobrazení všech fotek)

Fotky a poslední kolo vyřazovačky

21. března 2014 v 18:40 | MerQ |  Fotografie
Ahoj, dneska mám pro vás ukázku mích fotek. Doufám že už tu nebyli...
Chcete se také pochlubit svími fotkami? Můžete je poslat na email CCAS ;) Ráda je zveřejním.
Jinak na konci článku je zase vyřazovačka.
Teď se už rozhoduje o vítězi!
Kdo to bude? Popravdě bych nečekala, že zrovna tyto dva modely budou doupeřit o první místo. Hlasování jako obvykle, pro toho kdo je míň hezký.
MerQ

Hodnocení Fríské Klisny 2014

14. března 2014 v 18:09 | Uraganka |  Hodnocení modelů
Ahoj, opět jsem dlouho nic nepřidala, ano vím. Na emailu jsem našla skvělé hodnocení od Uraganky. Tak tady ho máte! Bohužel já tohoto koníka, ještě naživo neviděla, takže nemůžu moc posoudit.

HODNOCENÍ FRÍSKÉ KLISNY 2014
Před pár dny jsem se stala hrdou majitelkou fríské klisny 2014. Musím říct že mě na první pohled uchvátila. Ta její hříva, pohled, postoj, stužka… Prostě úžasná!

Líbí se mi její potemnělý pohled a trochu naznačená vlající hříva a červená stužka zpestřuje její vranou srst. Tato klisnička byla obdařena sice ne moc velkou, ale přiměřenou(jejímu plemenu( nadílkou rousů. Má hezký postoj, vypadá jako kůň při nějaké těžší práci na jízdárně a postoj se dá využít pro víc situací(což třeba u skákajících nebo pasoucích se koní nejde). Není moc tlustá ani hubená a pomalu se dostáváme k ocasu.

Četla jsem recenze které kritizovali že jí ocásek vůbec nevlaje. Ale přece nemůžete chtít po ocase aby se při klusu zvedal a vlál někam tři metry do vzduchu?! Na ocase je opět jemně naznačeno pár vlajících žíní a je zpestřený opět červenou stužkou. Taky se mi líbí že není připlácnutý jako u jiných schleichů a je "samostatný".
Jediná chyba na téhle klisničce je že z druhé strany (tam kde nemá hřívu) vypadá trochu jako hřebec, ale třeba se to zdá jenom mně…

Každopádně jsem ráda že zavítala do mé sbírky, jen mám trochu potíže se jménem… Tohle bylo mé hodnocení, samozřejmě se mnou nemusíte souhlasit, to je pouze vaše věc :)


Hodnocení Irský Tinker (limited edition)

5. března 2014 v 15:12 | Klem |  Limitované edice
Ahoj, ano moc se omlouvám za neaktivitu, tentokrát v tom hrál roli i technický problém. No dost keců. Na email mi v poslední době přišly další přihlášky na CCAS a taky článek! Super lidi! Já vás "žeru"! Jste úžasní! A váš zájem mne moc těší! Ráda bych vás, za váš zájem, nějak odměnila. Někdy řeknu víc. A tady už krásný článek od Klem. (Snad nekecám :D)
Už jí to nebudu kazit dalšíma mýma kecama a ještě vyřazovačkou.. na to si ještě počkejte.. :)


HODNOCENÍ IRSKÉHO TINKERA (LIMITED EDITION)
Ahoj mám tady svoje hodnocení schleich limitovanou edici Irský Tinker takže na první pohled se mi nelíbí jeho ocas je úplně jiný než hříva kdyby schleich mu ten ocas udělal stejný ocas jako hřívu tak by tak na 100% podle mně krásný koník. Potom jsi zřejmě schleich myslí že díky tomu ocasu je limitovaný a vždyť je stejný jako irský tinker nelimitovaný podle mně mohli ho udělat takto ale třeba jinou pózu nebo jak leží prostě je to podle mně divné. Ostatní je na něm podle mně úžasná ta jeho barva. Jinak fakt mohla firma schleich udělat ty limitované koně s jinýma pózami prostě jenom vzali irského tinkera a přemalovali ho no to je moje hodnocení