Czech Collectors asociation of Schleich

Únor 2014

Friendly hore

24. února 2014 v 19:01 | MerQ |  Zábava
Ahoj, včera jsem přidala pár jakýchsi koláží na téma: Vyřazení 2014. A zklamu vás, nebyli to poslední! :D Ještě mám připravené vyřazená zvířata z divočiny- z různých kontinentů. A pak musím sepsat určitě koně. Jinak pokud byste někdo měl zájem udělat koláž, s těmito vyřazenými modely, jako mám já. Tak klidně můžete. Určitě klidně i koně, ještě jsem na nich nezačala. Ale pokud byste chtěli, napište mi to alespoň do komentáře, abych se s tím nedělala. Určitě by mne váš výtvor potěšil, už tu dlouho nic nebylo.

Ale pro změnu tu mám další reklamu. Tentokrát by vás určitě ráda Elocin pozvala k sobě na ranch, kde se koná fotosoutěž. Byla vyhlášená včera a má tři kola- tuším dobře? A měly by to být: hippoterapie, horsemanship a halter. Rozpis soutěží, pravidla a vše potřebné hledejte v tomto článku . Celá soutěž nese název Friendly horse. Tak doufám, že se zúčastníte! Já se pokusím, ale uznávám, že asi hippoterapie se bude se schleich fotit trošku blbě. Tedy, alespoň ta kterou bych nafotila já. Ale jsme přece vynalézaví lidi :D Poradíme si :D
A abyste neřekli, mám tu pokračování vyřazovačky. Kdo vypadne tentokrát?

MerQ

Vyřazená zvířata- farma 2014

23. února 2014 v 20:28 | MerQ |  Vyřazené modely SCH

Seznam vyřazených zvířat z farmy pro rok 2014:
Jehně, ležící
Jehně, stojící
Kachňata
Kočka, čistící se
Králík, ležící
Kůzle zakrslé, mečící
Osel mládě
Osel poitouský
Osel poitouský mládě
Ovce


MerQ

Vyřazení lidé a doplňky 2014

23. února 2014 v 20:19 | MerQ |  Vyřazené modely SCH
Seznam vyřazených lidí a doplňků 2014:
Dělník s motorovou kosou
Dělník s motorovou pilou
Děvečka s kolečkem
Dívka se zakrslým králíkem
Jezdkyně se sedlem
Parkurové překážky
Sedlák
Selka

Čtyřkolka s řidičem
Motocyklista na motorce
Teréní auto s řidičem
Traktor


MerQ

Vyřazení psi pro rok 2014

20. února 2014 v 15:52 | MerQ |  Vyřazené modely SCH
Ahoj, dneska i když pozdě :D Tu mám menší koláž pejků, kteří se vyřadili pro rok 2014. Tak co máte je doma? Nebo nějakého rychle dokoupíte, než nadobro zmizí z obchodů? A který se vám nejvíce líbil?

Seznam:
Bernský salašnický pes
Bernský salašnický pes- štěně
Dalmatin- sedící štěně
Labrador- fena
Mops- štěňata
Mops- fena
Německá doga- štěně
Zlatý retrívt- pes
Zlatý retrívr- fena
Zlatý retrívr- štěně stojící
Zlatý retrívr- štěně sedící

Zdroj: obrázky pejsků z katalogu na oficiálních stránkách Schleich- www.schleich-s.com

CAMH, Držaba u Jeife a Vyřazovačka

18. února 2014 v 16:05 | MerQ |  AKTUÁLNĚ
Ahoj,
jak se máte? Dneska bych vás chtěla upozornit na dvě věci. I když předpokládám, že to všichni už víte.
Tak tedy za prvé... Rozjíždí se nám CAMH. Je to asociace podobná této. Koukněte se. Držím nové admince pěsti, ať se ti daří a povede se ti to nějak postavit na nohy. Leníku hodně štěstí!

A ta druhá. Chtěla by jse vás pozvat na dražbu u Jeife. Podle mne má moc krásné věci na koníky. Prodává se na převážně koně Schleich, ale zahlédla jsem i pár věcí ke stablíkům od Breyeru. V dražbě jsou například různé sady, různých barev. Mne osobně přijdou velice zajímavé a hezké. Dnes se draží právě jeden z těchto setů, konkrétně červený. Dále je v seznamu položek k dražbě uzdečka, sedla ohlávky a různé doplňky ke koníkům. Jeife má kvalitní věci a i hezky vypadají! Koukněte se a nezapomeňte si přečíst pravidla dražby ;)
Odkaz na blog kde se draží... ZDE

A tady dva obrázky:

A pak tu mám další kolo vyřazovačky. Už se nám to trošičku blíží ke konci co? Tentokrát vypadla fríská klisna. Tyjo jeden z mích oblíbených modelů :D
Do dalšího kola nám zbyli:
Hannoverská klisna
Schwarzwaldská klisna
Appaloosa hřebec
Tennessee hřebec

Kdo vypadne tentokrát? :D


Hodnocení labrador

13. února 2014 v 18:06 | MerQ |  Hodnocení modelů SCH
Ahoj, včera jsem si kopila pejska od schleichu. Je to australský pes- fena. Je hrozně krásná. Rozhodovala jsem se mezi ní a také ještě černým vzpínajícím se koněm. Všimla jsem si, že tam měli i Schwarzwaldského hřebce- kdyby měli klisnu beru hned,a ale hřebečka už mám. Ale přišel mi nějaký světlejší. Vezmu ho do ruky a zjistím, že ej made in germany. Abych řekla pravdu, tak se mi ale líbí víc ten China. Má sytější barvy. A pak jsem ze zvědavosti prohlédla břicha skoro všem koníkůma ukázalo se že koně, kteří jsou už staršího data výroby tady máme většinou jenom Made in Germany. Tyjo já žasla. A jinak ty novinky se mi docela líbí. Jsou hezké.Ale už dost. Dneska by jsem chtěla přidat menší hodnocení labradora od Schleich. Nevím jestli semnou budete souhlasit, ale tak můžete také poslat svoje hodnocení třeba an jiný jakýkoliv model do emailu ;) :)


Tak já bych model labradorského psa hodnotila velice dobře! Já ho měla v setu s andaluskou klisnou, takovou tou bloňďatou holkou s kýblem a přilbou a ještě tam byl tento pejsek. Má krásný odstín barvy a je docela podobný, tomu odstínu co labradoři mají- i když by to byl v reálu asi takový tmavší než spousta jeho vrstevníků, ale jsou i takový. Jinak hodnotím velice kladně jeho stínování. Má na sobě sem tam tmavší místečka. Určitě provedení pacek je velice hezké. A líbí se mi, že nemá černé drápky, ale světlé což se hodí. Má hezky vystínovanou hlavu a dokonce i uši. Jeho výraz není bez zájmu, ale je takový jako kdyby ho něco zaujalo. Postoj má podle mého mínění reálný, žádné nepřirozeně zakroucené končetiny. Ocas má přiměřeně dlouhý ke svému tělu, i když kdyby ho měl svěšený tak by byl asi možná až moc dlouhý, ale takhle je hezký! Moc se mi líbí provedení chlupů a také jak má udělaný krk. Uši se podle mne také povedly. Jsou skvěle velké a sedí na hlavu pěkně. A hlava má celkově přijatelnou velikost k tělu. A velikostně zhruba sedí k jiným modelům. Podle mne je to jeden z těch nejlepších modelů od Schleichu! :) Je moc krásný... A jaký na něj máte názor vy?
Hodnocení: 95%
Přibližná vena: Asi 140 korun
Rok výroby: 2009 (?)
Vyřazený!!!

Obrázky- model vlastní živý pes- z Google (přesnější po kliknutí)
P.S.: Omlouvám se za mou neaktivitu... :(

MerQ

Rozhovor s fotečkama

5. února 2014 v 21:42 | MerQ |  Fotografie
Ahoj, děkuji Garven a Schleichovce co jste si včera přišli pokecat. A vy co jste to nestihly nebo nemohli- nevadí ;) Nebyl to poslední den na chatu. Dneska jsme s bráchou byli venku se psem a nafotila jsem pár foteček, plus k nim přidám menší rozhovor, jako tu už jednou byl s dekama a s kobylkou Andorou. Dneska bude s Patem.


Čau Pate co děláš (venku na dvoře u plotu kam uvazujeme koně, když je strojíme)

Nazdar, teď se chystám protáhnout Maxe

Já si myslela, že se na něm přes zimu jezdit nebude

No moc se taky nejezdí, snažíme se udržet v kondici závodní koně. Jen občas když přijdou děcka, tak se berou ven tažáčkové a ještě se to střídá s poníkama, takže jezdí tak jednou týdně. Ale tento týden maj děcka prázdniny a většina z nich jela na hory, takže jsme hodinu ježdění pro tento týden zrušily. Tak ho jdu projet, protože jestli tuším správně, minulý týden se na něm asi také nejezdilo. Nemůžeš ho nechat celou zimu na pastvě, co bychs ním pak na jaře, až bych na něj chtěl někoho posadit dělal?


Aha a to jdete na vyjížďku?

Pojedeme se podívat na naší starou jízdárnu, jak vypadá.

Můžu jet taky?

Vem si koně a jedem.


Pate myslíš, že se mají koně trénovat i v zimě, když nemáme krytou halu?

No tak jako nebude to tréning jako tréning. Sníh a tvrdá půda a náledí ztěžuje práci. Nemluvím o zimě. Takže třeba parkur si v našem případě asi moc nezaskáčeš. 'S drezurou bych to také neviděl moc slibně. Zima je moje oblíbené období.

Proč?

Protože se právě moc netrénuje. Děcka nechodí furt do stájí a tak nestojím celý dne u ohrady a nepozoruju je, jak co dělají špatně, i když já se přiznám já parkur- ten děti nejradši jezdí, moc neumím, tak spíš dohlížím, aby neslítli. Takhle v zimě je můžu vzít ven na krokovou vyjížďku a občas když vím, že se to koním nepodsmekne si zaklušeme nebo zacváláme. Anebo se můžu sám toulat krokem po okolí na nějakém koni. Nemluvím o tom jak dobře se padá do sněhu :D


Takže ti nevadí, že se pořádně netrénuje?

Vůbec! Jsem rád. Na jaře je to samý shon a hned jak opadne poslední sníh, už se začíná trénovat a šílet, ze závodů a všeho kolem. Takhle je pokoj a klid a můžeme si dopřát vyjížďky, které podle mne v průběhu tréninků občas zanedbáváme, což není vůbec dobře!


Vyjížďky jsou důležité?

Určitě. Tebe by bavilo každý den chodit na kruhu a dělat nějaké cviky? Nebo se nechat okopávat nějakým mladým jezdcem? Vyjížďky jsou určitě důležité! Je to zábavné, mě osobně by ani nebavilo pořád dřít na place a trénovat až do úplného konce sezony.Tak to chápu. Hele už jsme tady.

Cose dělo dál uvidíte na fotkách ZDE


Mimochodem jaký mají program vaši koníci v zimních měsících? :o)
MerQ

Sejdeme se v chatu?

4. února 2014 v 13:13 | MerQ |  AKTUÁLNĚ
Ahoj, jednou mi u sebe na blogu dělala Schleichovka reklamu. Samozřejmě jí jsem za to vděčná :o) V komentářích se objevilo i něco jako, že bychom se tu mohli věnovat i jiným modelům než koňům. Myslím si, že to není špatný nápad a děkuji holkám- Pompin a Aše které mne na to navedli. Takže dneska přidávám rubriku Schleich models. Bude tak nějak na stejném principu jako Schleich horses. Jen bude o všem možném! Také do menu přidám odkaz na Schleich katalog- i když jste ho už asi všichni viděli. A pak klidně přidejte nějaké své příspěvky! Posílejte na email: ccas-e-mail@seznam.cz už se na vaše příspěvky těším! Jinak také před časem mi byla dána nabídka na sponzoring soutěže! Páni! Tak to vám moc děkuji! Jsi úžasná Garven za tuto nabídku ti jsem moc vděčná a počítám s ní. Jestli byste chtěli, mohla bych udělat nějakou větší soutěž na jaře- jak mám v plánu a pak v létě už naše velká plánovaná soutěž! Těšte se!! No nicméně dneska jen informační článek! Snad nevadí, jinak chtěli byste se zase sejít Chatu? Pokud ano dneska tam budu od asi 4 hodin až, no no… až do nevím Tak když tak si přijďte popovídat. Můžete mi i sdělit své různé nápady na stránky právě tam! Budu se těšit.
Nakonec jedna fotka co jsem vyhrabala v mém počítači.
MerQ

Schleich models

4. února 2014 v 13:12 | MerQ |  Schleich models

Schleich models

Do této rubriky spadají veškeré ostatní modely od Schleichu. Můžete posílat příspěvky na hodnocení, různé edice, limiťáčky, vybavení a vyřazené modely. Co vás jen napadne! Od psů, koček přes lesní zvěř a podmořský svět až klidně do Bayaly. Toto všechno můžete psát právě sem do této rubriky. Těším se na vašše příspěvky.
email k posílání příspěvků: ccas-e-mail@seznam.cz


Vyřazovačka- další kolo

2. února 2014 v 20:47 | MerQ |  Zábava
Ahoj. Tak jak se máte? Dneska vám tu jdu dát novou část vyřazovačky. Jinak nechci se k tomu nějak vyjadřovat, takhle na blogu ale lidi neblázněte! Co furt máte s tím kopírováním? Jiný člověk by byl rád, že se někdo inspiroval podle vás a nehledě na to ne všechno jste vymysleli. Takže apeluji na to, že to co já tu nazývám v článkách jako nápady, opravdu nejsou mé nápady. Převážně to jsou nápady z našeho milého Facebooku. Například vyřazovačka a pak také losovačka byla původně z FB. Pravda je, že jsem zmiňovala Týnu. Protože mi bylo jasné, že by se do mě někdo byl schopný pustit s verdiktem, jak kopíruji a jaká jsem kopírka! Och moc daleko jsem od pravdy nebyla. Tyhle soutěže má skoro každá pátá lepší stránka na FB, tak to zase tolik nehroďme. Ano? Jestli do mne hodláte rejt tak to tu také můžu zabalit. Ale já nebudu hnusná a raději nebudu dále se vyjadřovat.
Ve vyřazovačce vypadal Camrque klisna. Až vypadne nějaký koník, kterého mám doma, tak bych chtěla napsat nějaké hodnocení z mého pohledu. Ale mne moc psát hodnocení nejde… jsem na to až moc hodná Rozpačitý. No ale tak tady, už další kolo. Kdo vypadne tentokrát? Já soukromě hlasuji pro appaloosa hřebce. Beru to podle toho, že když bych měla před sebou ty modely co tam jsou, a mohla si jich vybrat jen tolik, aby mi jeden zbyl tak kterého by jsem si nevybrala :D A pro koho budete hlasovat vy?
Už vás do vás dnes nebudu hustit další moje zbytečné kecy. Tak se mějte hezky.

P.S.: Pokud máte někdo také jako já teď jarní prázdniny, tak si je parádně užijte!

MerQ