Czech Collectors asociation of Schleich

Leden 2014

Uzdečka od MerQ

30. ledna 2014 v 20:27 | MerQ |  Výrobky na modely
Ahoj, Ahoj.
Tak co vystrko? Já mám 4 dvojky- jsem na gymplu. Jinak promiňte, že nepíšu. Polepším se. Pár z vás- však vy víte kdo, jste mi poslali hezké příspěvky. Převážně to byly vaše výrobky. Tak jsem si říkala, proč nepřidat i jeden můj? Tady vám představuji uzdečku, kterou jsem vyráběla asi před rokem, touhle dobou. Teď už moc nevyrábím. Ale tak co na ní říkáte?
Snad prominete kvalitu fotek...
Nátylník/ Zátylník je trošku tlustší- trošku moc tlustší :D Ale není to moc vidět.
Má otěže, které jsou na přezku- takže si z nich můžete udělat i nesešité otěže.

Tak co na ní říkáte? :o)
MerQ

Vyhlášení losovačky

27. ledna 2014 v 20:38 | MerQ |  Soutěže
Ahoj, vím včera jsem nedodala slíbené video. Takže dneska volálá tady o máte :D Promiňte, že vipadám jako idiot a taky za mojí výslovnost, já jsem hrooozně línej člověk na to něco vyslovovat po anglicku a nebo vůbec tak jak se to vyslovavat má. Poslední dobou čtu všechno po španělsku a nebo česky jak to vidim. Ale nevadí. Takže vítězem je SCHLEICHOVKA. A já ještě musim vyřešit jeden problem ohledně té soutěže, ale to už na e-mailu mezi mnou a Schleichovkou (jestli jsem ti v tom videu sprominutím zmrvila jméno tak se omlouvám Rozpačitý).

Snad nejsou žádné tecchnické závady... A Gratuluji vítězce.
MerQ

Rozhovor s Andorou

25. ledna 2014 v 19:11 | MerQ |  Příběhy, Povídky
Ahoj, tak dnes jsem vylosovala naší losovačku a ano i jsem vám to natočila- abych nebyla obviněna z nějakého podvodu :D Jinak Malawi také jsi byla zařazena neboj. ;) Videa uvidíte zítra a uvidíte kdo vyhrál- já už to vím! Smějící se
Dnes přikládám jeden takový malý rozhovor s kobylkou Andorou- je to tak trošku o zimě:

"Ahoj Andoro, co děláš?"
"Momentálně jak vidíš čekám až mne osedlají."
"A máš chvilku?"
"Ale jo, ono jim to bude trvat, když je tu dětský oddíl- to je vždy na dlouho." (odfoukne si z nozder)
"Kam se chystáte?"
"Netuším, ale myslím, že asi půjdeme na chvíli ven, projet se kolem stájí."
"Žádná jízdárna?"
"Podívej se, jak vypadá!" (kývne hlavou k malému oplocenému plácku)
"Vidím…"
"Bahno, kaluž, ze které se stane brzy led a na tom čerstvá vrstva sněhu, která teď napadla."
"A to vadí?"
"V mé dřívější stáji jsme nejezdili v zimně, jelikož byl písek moc tvrdý."
"Aha a co říkáš na zimu?"
"Lepší než parné léto."
"Bydlíš v boxu?"
"Ne, jsem většinou tady v ohradě pro koně, co pravidelně pracujeme a pak občas i s ostatními na velké louce, kde jsou ti, co tu ve stájích nejsou zas tolik potřeba. Ale tady máme přístřešek, kam se můžeme schovat, možná jde i dokonce zavřít. Což si myslím, že když se prudce rozprší nebo celý den sněží tak se všichni rádi schováme dovnitř. Když je velká zima dostáváme všichni většinou deky. Většina koní máme zimní srst, ale jak jsem si všimla, jsou tu i tací, kteří jí nemají tak hustou a teplou, ti dostávají takové silné deky a nestěžují si. Většinou jsou to ti koně, co tráví většinu času v boxu."
"Takže říkáš, že deka je dobrý nápad."
"Rozhodně ano! Je to lepší možná i pro jezdce, ovšem pozor na zapaření a jiné problémy z dek. Jednou mi bývalí majitele dali deku hned po namáhavém tréninku v kryté hale a já byla ještě zpocená a měla jsem z toho jakousi vyrážku- dost to svědilo. Tady naštěstí přes zimu moc netrénujeme a já už jsem asi spíše jen kobyla na takové to trajdání dětí."
"Vadí ti to?"
"Ne, spíš naopak, ale chce to trpělivost."
"A co když je zima moc velká?"
"Takovou zimu jsem asi nezažila. Ale pár koní mi vyprávělo, že měli i jakési omrzliny. Ale asi přeháněli."
"Myslím, že zimu na omrzliny tu asi nezažijeme"
"A takové ty sněhové nánosy na nohou jsou taky výborné - ironie. O to se už musí postarat lidé… Ale ještě se mi to moc nestalo, většinou to vždy v teple roztaje." (nafoukne břicho, když se děcko snaží zapnout sedlo)
"Už asi půjdete"
"No ano, takže závěrem si myslím, že je dobré když má koník deku, aby moc nepromrzl, ale když se zeptáš třeba místních tažáků tak ti toho moc neřeknou, ti jí dostanou, jen když je opravdu velká zima. Zase když jí nepotřebujeme tak by byla zbytečná. Jsou koně, kteří jí nikdy ani neviděli a taky žijou. Asi každý musí zvážit co ano a co je trochu zbytečné." (chytnou jí za otěže a vyvedou ze dvora)

A co vy? Dekujete koně? Nebo co děláte pro to, aby jim nebyla zima?
Přikládám pár fotek:


MerQ

Losovačka- přihlášení

23. ledna 2014 v 18:13 | MerQ |  Soutěže
Ahoj, tak dneska vyhlásim tu naší malou losovačku. Snad nevadí, že to bude jen malá soutěžička o ceny na koníky, ale jako první soutěž myslím, že stačí. A jelikož, ceny nejsou bůhví jak převratné tak i podmínky soutěže nebudou nikterak složité. Bude to tedy losovačka.

Ceny:
Háčkovaná modrá dečka na SCH
Ohlávka+ vodítko na hříbátka- nebo koně s menší hlavou. Korálková, "oranžová" barva od Vaji.
Přívěšek hlava koně i s tim za co se to dá dát na krk. (Věnoval můj 9 letej bratr- ano můj bratr vyrábí šperkySmějící se)

Nebojte příště budou ceny mnohem lepší!
Foto:

Podmínka účasti:
1- Do komentáře napište své jméno
2- Pokud chcete zvýšit šanci na výhru (budou dva papírky s vašim jménem) napište něco o své přezdívce- proč jste si vybrali zrovna tuhle přezdívku?

POZOR- musíte být přihlášeni minimálně tři! :D

Čas máte do rána do soboty! (do 10:00)
Jinak trošku jsem se nechala inspirirovat od Týny. Vím že pořádala také losovačku i snad o model, ale nevím jak to dopadlo :) Tak snad ti to Týno nevadí! :/ :)
MerQ

P.S.: Další kolo vyřazovačky- kdo vypadne tentokrát? :o)

Stáje made by Leník

21. ledna 2014 v 15:47 Výrobky na modely
Ahoj, tak zase po pár dnech píšu. Zrovna jsem přišla z hudebky a venku sněží… Třeba by to mohlo vydržet a daly by se fotit zasněžené fotečky :o) Tak dneska vám ukážu stáj, kterou si vyrobila Leník. Pod článkem je zase anketa do Vyřazovačky. Tentokrát vypadla trakenská kobylka 2014.

Vánoční stáje


Zbytek fotek najdete zde:
MerQ


Vyřazovačka- první

18. ledna 2014 v 20:57 | MerQ |  Zábava
Ahoj,
moc děkuji, vám co jste přišli včera do chatu. Určitě někdy zopakujeme. Můžeme se domluvit :) Jinak dneska sem vložím první Vyřazovačku. Dole v anketě odhlasujte koníka, který se vám nejméně líbí. A pak mám pro vás menší zprávu. Zorganizuji losovačku, berete? O všem ještě dám vědět. Nebojte. Moc se omlouvám, že dneska jenom krátce, ale momentálně "řeším" jednu takovou blbou věc. Zítra možná po dlouhé době, nafotím nějaké fotky chtěli by ste nějaké fotoalbum? :o) Tak se s vámi zatím loučím... MerQ
Všechny obrázky pocházejí s GOOGLE obrázků

Chatovací hodinka

16. ledna 2014 v 20:40 | MerQ |  Upozornění a změny
Ahoj,
včera tu vyšel článek ale skoro žádný koment, nevadí. Chtěla by jsem se vás zeptat, byl by zájem o něco jako "Chatovací hodinku"? Napadlo mne, že bychom to mohli zkusit. Co myslíte? Povídání o všem možném. :D Samosebou převážně o modelech a koních. Takže, kdo byste měl zájem od 6 hodin do 7 hodin odpoledne, budu přihlášená na našem chatu. Odkaz na něj můžete najít v menu. Tak se budu těšit.
MerQ

Dečky made by Leník

15. ledna 2014 v 20:00 Výrobky na modely
Ahoj, jak jsem slíbila tak plním. Dneska pár fotek deček od Leníka. Dečky bych možná dělala delší. Nevím jak vám, ale mne dečky nikdy nešli. Vůbec! Nejlepší materiál je asi filc, nebo jak že se to jmenuje. Nevím, nikdy jsem to moc neuměla. A stáje si necháme na příště OK? Ať tu nemáme přefotkováno. Jinak až do pátka můžete posílat váš tip na nej koníka do "Vyřazovačky" o co go, se můžete dočíst zde. Jinak už máme 6 opravdu krásných tipů! Tak se těším až začneme. A tady, už přehlídka deček:
Annie s halloweenskou dečkou.
Blesk a jeho dečka.

Další fotky najdete tady

Tak nějaké vaše rady pro Leníka a zároveň i pro mne? :o)
MerQ

Co takhle dát si... vyřazovačku?

14. ledna 2014 v 20:09 | MerQ
Ahoj...
Tak aby se neřeklo, že tu jsou jen obrázky a nic víc :D Mimochodem, zítra se těšte na další výrobky od Leníka, konkrétně na stáje pro koníky, tak dneska dám jeden svůj nápad. Jinak, na jaro plánuji malou soutěžičku a když bude nějaká ta účast, tak začínaje letními prázdninami si dame nějakou větší. V plánu i modely jako ceny. Tak se těšte. Ale to je za dlouho (však ono to uteče). Mohli bychom si tady v rámci článků zahrát malou hru, co říkáte? Na poprvé bych zkusila vyřazovačku. Byla by na týden. Ale nebojte, že by tu celý týden byla jen tato vyřazovačka :D To ani v nejmenšim, byla by jen jako jakýsi "doplněk" k článku. A v čem by to celé spočívalo? Docela by mne zajímalo jaký je váš nejoblíbenější model od Schleichu. Který vám nejvíce padl do oka? Nechci po vás důvody atd. Ale prosila bych, aby jste odkaz na obrázek (nemusí být váš! Klidně z katalogu e-shopu) toho vašeho favorita napsali do komentářů. Každý napište jen jednoho. Je jedno jaký model to bude- vyřazený nebo aktuální, klidně i limitovaný. Jen musí být od schleichu. Tak pište své tipy do komentářů. Za sebe dávám Schleich frískou kobylu, ta je opravdu nádherná! Jinak bylo by super, kdyby se tu neobjevily odkazy na stejné modely. Jestli vám, už někdo vašeho miláčka vyfoukl dejte jakéhokoliv jiného koníka. (Samozřejmě když se stane- nevadí ;))
Jinak posílat můžete do pátka, tak se těším jaké modely uvidím.
ZDROJ: Poctivě ukradeno z: GOOGLE OBRÁZKY :D (přesněji po kliknutí)
MerQ

První CM od Leník

14. ledna 2014 v 12:03 Modely (CM)
Ahoj, dneska vám Leník ukáže své první CMkování. Myslím, že se jí koník povedl a až tu buru jednou zveřejňovat desáté CMko, tak to bude nejště o mnoho krásnější. Každý jsem někdy začnal ne? Nechcete také někdo další ukázat své první CMko? :D Byla by možná zábava pozorovat, jak se váš styl malování zlepšil. I když někteří jste talenti od jakživa. Jak jsem se přesvědčila v době, když jsem měla ranch.
Před CMkováním.
A už s novým kožíškem :D

(komentáře k fotkám- MerQ)