Czech Collectors asociation of Schleich

Listopad 2012

8. recenze - shire hříbě

30. listopadu 2012 v 15:00 | týna and horses |  Hodnocení modelů

Tak tu mamé shire hříbě. Je naprosto dokonalé a veřím že by si u mě určitě vybojovalo první místo ze všech hříbat co kdy sch udělal. Jediná věc, která omezila shire hříbátku dostat se na vrchol mého žebříčku je to, že jak už jste si 100% všimli (pokud ne, tak fakt máte něco se zrakem :D), hříbě má bílý ocas. Noé už jste někdy viděli shira s černou hřívou a bílím ocasem? Tohle je podle mě opravdu ohromná škoda a už plánuji, že si koníka koupím a ocásek mu přebarvím (na černo samozdřejmně :D). Toto mě na sch opravdu zamrzelo, protože hříbě má krásný běžící mold. Také opravbdu velmi oceňuji dokonalou lysinku, dokonalou hlavinku, 100% roztomilosti, úža rousy, jak živé, dokonalé stínování a i velmi oceňuji béžové břícho a nohy. Určitě si ho koupím a hned mu ten ocásek nabarvím :D


7. recenze - shire klisna

29. listopadu 2012 v 15:00 | týna and horses |  Hodnocení modelů

Tak když už tu byl i ten shire hřebec, tak uvedu i klisnu a zítra na vás bude čekat shire hříbě. Ke shire klisně se stavím kladně. Hodně lidím se moc nelíbí, ale u mě to prostě vyhrála. Nejlepší je asi appa hřebec, haflingerka a pak tato shirka. Prvně kladně. Miluju běloušky a moc se mi líbí její stínování. Nažloutlá hříva se taky velmi hodí. Má velmi zajímavě a krásně zapletenou hřívu a ocas. Líbí se mi i detaily jako jsou gumičky, ale mě osobně by se víc líbila bez gumiček. Ale rozhodně mi tam nijak moc nevadí. Nevím jestli je má úvaha kvůli malému obrázku správná, ale myslím si, že má ve kštici jeden copánek. To je zajímaví postřeh, ale já bych ho tam ani mít nemusela :D. Rybí ocásek je také moc pěkný. Moc se mi líbí její nadílka rousů. Má jich snad nejvíc ze všech koní od sch a já rousy naprosto žeru :D. Klisna má krásný pohodový výraz, ale já bych více ocenila kdiby neměla zespodu hlavy delší chlupy. Je to sice více reálné, ale já prostě na ty delší chloupky moc nejsem. To je asi vše :-)


6. recenze - appa hřebec

28. listopadu 2012 v 15:00 | týna and horses |  Hodnocení modelů

Tak na dnešek tu máme dalšího a posledního příslušníka app. Tato recenze bude nejméně z 90% kladná. Mám totiž slabost pro appi a tento hřebec je přímo ideál. U nás nebude chybět ani omylem! Určitě bude hned první (popřípadě druhý) kterého si pořídím. Takže vezmeme to hezky jako u čištění :D. Hlavička se mi moc líbí. Moc se mi líbí nozdry a taky to že jsou černé (aspoň je budu moct zamalovávat). Má moc pekný svalný krk. Má krásnou vlající hřívu, "nepřilepený" ocas (jak jsem vám vysvětlovala u appa klisny) a celkově je dokonale stínovaný. Krásné stínování černou a po dřívějších pokusech až dokonalá dečka. Podle mě sice mohla být trošku větší a nemusela být zakončena tak ostře, ale to jsou jen detaily. Má krásný mold a krásně propracovaná kopýtka. Opravdu mě hned napoprvé oslovil a já mu dávam 10 s hvězdičkou a podtržkou z 10 :D. Už se strašně těším až na něho poprvé zaostřím a poprvé ho zachytím na objektivu. Už ho vidím jak cválá skrz na skrz naším ranchovím lesíkem a kolem něho bude tančit zelený bokeh :D.


5. recenze - appa hříbě

26. listopadu 2012 v 15:00 | týna and horses |  Hodnocení modelů

Možná jste se prvně polekali obrázku dole, který je stejný jako 4. recenze. Tentokrát to, ale nebude recenze na appa klisnu, ale na appa hříbě. Obrzek jsem spojila, protože by jinak klisna měla na své hrudi hříběcí ocásek. Toto hříbátko se mi moc líbí. Bude to první hříbě co si v roce 2013 koupím a určitě s ním počítám! Téměř ve všem je dokonalé. Doufám že to bude hřebeček, protože se mi na hřebečka strašně hodí :D. Moc se mi líbí dečka i bílé "orosení" na hrudi. Líbí se mi, že koník má podobným "orosením" udělanou i takovou mini hvězdičku an čele. Moc se mi líbí nozdry i bílé znaky kolem nozder. Také oceňuji, že hříbě má jinak barevnou hřívu než zbytek těla. Také oceňuji (konečně) akční mold. Také kopýtka má krásně propracované. Bohužel i u tohoto hříběte se nalezne nějaká kritika: zvláštní nohy. Má divnou přední nohu která je víc vepředu. Noha je divně skroucená, ale přesto u mě hříbátko zabodovalo a dostane ode mě zasloužených 9 bodů z 10.


4. recenze - na klisnu appy 2013

25. listopadu 2012 v 15:03 | týna and horses |  Hodnocení modelů

Tak tu máme druhé kolo, lépe řečeno druhou klisnu. Pro dnešek jsem si vybrala klisnu appy. Mold je nuda. Jen ozrcadlená dvojnice paint klisny. Přesto se mi, ale líbí. Má docela dost velké mouchy jako např. okoukaný mold, hlavu do strany apod., ale i se mi na ní plno věcí moc líbí. Líbí se mi kratší ocásek (aspoň nějaká změna), taky se mi líbí že má ocásek normálně ve vzduchu a né "přilepený" k noze, má boží lysinku a čumáček, což opravdu oceňuji, krásná (konečně celkem reálná) dečka. Také oceňuji skvělé stínování. Kromě toho jí podle mě ryzá moc sluší. Líbí se mi a plánuji ji, ale prvně si obstarám appa hřebce, shirku, haflingerku atd. Je hezká, ale ode mne dostává 8 bodů z 10


Nové sedlo - Týny

24. listopadu 2012 v 20:40 | týna and horses |  Výtvarný koutek
Tak jsem se dneska (nečekaně :D) zase pustila do vyrábění. Dneska budete šťastní, protože období nudných uzdeček a ohlávek je tatam. Dneska vás čeká zbrusu nové sedýlko na schleich! Doufám že se vám bude líbit, je to můj první pokus o sedlo (pokud nepočítám pokusy někdy v šesti kdy to dopadlo akorát tak že jsem zničila všechnu látku :D). Snad se bude líbit, prosím pište do komentů :-).
celkové sedlo
Na celé sedlo jsem použila: Modrý filc, jehlu, nit, perleťové korálky, světlou kůži, pevný drátek a vteřinové lepidlo. Na sedlu je vyjímečné to, že má libovolně nastavitelný podbřišník, takže sedlo můžete dát jak na normálního koně (např. lipicána), ponyho (třeba dartmoora) a i na chladnokrevníka (např. clydesdale). Původně jsem měla v plánu dělat sedla celá kožená, ale nakonec jsem zvolila jako podklad filc, místo podsedlovky. Myslím že sedlo se mi docela povedlo a jsem s ním moc spokojená - ale plánuji se zlepšovat :D.
Posedlí
Posedlí je z pevné světlé kůže. Na spodní straně sedla je přišitých asi pět koleček z filcu, aby zadní rozsocha byla vyvýšená, pokud mi rozumíte. Schválně jsem dbala na úpravu, aby to i ze spodní strany bylo pěkné :-)
zespodu:
kolečka filcu na spodní straně:
Třmeny a podbřišník:
  • třmeny: třmeny nejsou posouvací - k tomu jsem zatím nedospěla :D. Jsou dělané na míru pro schleich jezdce. Bohužel třmeny nejsou pro malou jezdkyni v pony sadě. Jsou udělané ze dvou smotaných drátků.
  • podbřišník: jak jsem už říkala, podbřišník je nastavitelný. Prvně si zvolíte libovolnou dírku a až to protáhnete přezkou tak to dáte do kůžičkového poutka, aby konec podbřišníku nikde neplandal. Bohužel přezka není dokonalá, hold nežijeme v USA, takže je přezka jen prostě vyrobená rukama které byli k dispozici :D.
Galerie:
kožené poutko:
http://img9.rajce.idnes.cz/d0901/7/7412/7412968_bdb7f1424ada3c5b37de4f83f12c9de9/images/P1380600.jpg?ver=0
Tak co, jaký je váš názor? Jinak omlouvám se za kvalitu fotek - foceno doma a večer, zítra nafotím lepší :-).

3. recenze - shirský hřebec

24. listopadu 2012 v 15:00 | týna and horses |  Hodnocení modelů

Pro dnešek tu mám prvního hřebce. Je to Shirský hřebec. Zprvu se mi zdál strašně divný. Je zvláštní, protože na mě působí dvoumi, hodně odlišnými názory. Je bez urážky strašně divnej, ale strašně k sežrání a krásnej! Mě se strašně líbí, ale v druhé vteřině je to zase podivín :D. Líbí se mi že je takový zvláštní a přitom moc pěkný. Mě osobně vadí díry ve hřívě, které jsem dokonale do kruhového tvaru, takže působí nereálně. Oceňuji rousy, vlající hřívu, moc hezké chloupky na hlavě, krásnou lysinku a reálnost. Moc se mi líbí nazrzlé břicho a hřebec vypadá opravdu nespoutaně. Celkově má moc hezkou barvu, provedení chlupů i celkový vzhled. Snad se do naší sbírky dostane co nejdřív :-). Konečně nějaký opravdu hodně akční mold :D. Má opravdu hodně reálný postoj. Moc se mi líbí a dostává 9 bodů z 10 (jeden bod jsem ztrhla za ty díry v hřívě)


2. recenze - na lipické hříbě

23. listopadu 2012 v 15:00 | týna and horses |  Hodnocení modelů

V tomto hříběti mě schleich zklamal. Vzaly už vyřazené hříbě percherona a "ozrcadlili" ho. Jen ho udělali zrcadlově, zvětšili lysinku a dodělali bobíky. Měli to navíc lehké, protože hříbě které obnovili mělo kratičkou hřívu, takže ji k dosažení bobíků ani enmuseli skracovat. Moc se mi taky nelíbí bílé spěnky - na každé noze je to stejné. Jedním slovem "nuda". Takových hříbat tu už bylo... mi chceme něco nového! A navíc ubírám body i za nereálnost. Pochybuji, že by hříbě jen poklidně stálo. U nás asi enzavítá, to si radši pořídím třeba nějaké jiné hříbě z roku 2012. Dávám tak 5/10 bodů


pár fotek od týny - Šemík

22. listopadu 2012 v 20:48 | týna and horses
Tak jsem vám nafotila pár foteček. Zatím jen dvě a to Šemíka, ale snad lepší než nic :-)
1. recenze - na klisnu haflinga 2013

22. listopadu 2012 v 17:30 | týna and horses |  Hodnocení modelů

Dneska tu máme klisnu haflinga. Jako první slovo, co se vztahuje ke klisně bych řekla "úžasná". Velice mě okouzlila. Podle mě je ještě s appa hřebcem a shirkou nejhezčí. Schleichům se opravdu moc povedla. Má zvědavý postoj a rozverný pohled. Ale upravená hříva jí i přes rozvernost moldu i pohledu dodává trošku šarmu a vznešenosti. moc se mi líbí ocásek i hříva a klisna působí velmi reálně. Má velmi reálné stínování a zajímavý, nový mold. Zajímalo by mě, jestli má i pár (třeba jenom tři) copánků na druhé straně a jak vůbec z druhé strany vypadá. Tato klisna určitě nebude v mé sbírce chybět a bude jedna z prvních, co zavítá na náš ranch. Moc se mi líbí že je taková hravá a zároveň vznešená. Vypadá moc pěkně a určitě bych ocenila pohled "dopředu" a hezky vyznačené svaly a klouby. A co vy, pořídíte si ji? Dávám 10/10 bodů