Czech Collectors asociation of Schleich

Květen 2012

příběh - jaké to je být celé dny v boxe

26. května 2012 v 9:14 | příběh - Gena(Kamzík)
_______________Jaké to je být celé dny v boxe_______________

Jak to vlastně začíná ? No úplně jednoduše majitel si usmyslí že nemá na to aby měl nás koníky ve výběhu, nebo nemá dost velký pozemek a na nás už nemyslí. Prostě nás zavře do boxu a šmitec, pá koníčku, pá výběhu. Ale kdo ví jaké nám to může být ? No to asi jen mi sami. Vždyť potřebujeme běhat, pást se, trochu čerstvého vzduchu a majitel nám udělá to že nás nechá stát týdny v boxech a přestane se o nás starat. Já vám teď řeknu jak to bylo se mnou.
Jako každý den jsem se pásl ve výběhu, majitel na mě Dánského teplokrevníka byl hrdý, už jen kvůli mým parkurovým výkonům. Ve výběhu jsem byl sám a už jen to mi dost vadilo, žádný fajnový kamarád který by mě měl rád, prostě nikdo. Postupem času jsem stárl a můj hodný majitel se mi odvděčil za mou snahu mu oplatit všechnu lásku z mého dětství, tak že mě zavřel do boxu. V boxech jsem moc nebýval, ale když už to muselo být tak jsem tam přespal.
Další den ráno jsem se probudil a čekal než přijde a vypustí mě do výběhu. Čekal jsem a čekal, ale nedočkal se. Co jsem si asi měl myslet ? " Páníček zemřel, opustil mě ?" nic jsem nevěděl. Čekal jsem celý den a majitel nepřicházel. " Co když na mě zapomněl " byl jsem ve stáji pro 20 koní úplně sám. Nemám přátele, jsem zavřený v boxe.
Když páníček přišel naposledy, sundal mi ohlávku a řekl " odpočívej v pokoji ". Já nechápal. Čekal jsem tedy dál než mě otevře a vpustí na nádherně zelenou louku, až se budu moct proběhnout na čerstvém vzdoušku a ono nic. Páníček mi další den dal seno, vodu a odešel. Měl jsem hlad už čtyři dny jsem nic nejedl. Žíznil jsem celé čtyři dny. Další týdny majitel nepřicházel, co se stalo pomyslel jsem si "už mě nemá rád ? co se mnou bude ?". Čekal jsem poslušně další týden. Celý vyhladovělí a žíznivý jsem čekal než páníček přijde a dá mi alespoň jist, ale pak jsem si pomysle " Třeba jsem mu na nic, už nechce mě oddaného 26 letého hřebce"
Páníček o mě ztratil veškerý zájem, dveře stáje se už dlouho neotvíraly, ani okénko kterým bych mohl koukat ven nebylo otebřené. Nechce mě, když mě nechce já ho taky nechci, nechci ho ani vidět.
Po měsíci od posledního dne co mě zrádný majitel navštívil přišla do stáje dívka, dívka která na mě dříve jezdila. Ona mě má snad ráda. Ano, alespoň někdo. Hned mi dala vodu a seno. Po třech dnech od její návštěvy si mě vzala domů.
Sice jsem u ní bydlel jen na dožití ale ona mě měla ráda, ona přede mnou nezavřela dveře a neřekla SBOHEM ona byla můj zachránce.
Doufám že se příběh líbil, je to tak trochu i z pohledu modelu.
Člen Kamzík (Gena)

Geně děkujeme za krásný článek :)

schleich video

21. května 2012 v 18:09 | video - Kiki.Tysa
Nádherné video s hezkými fotkami od kiki.tysy .. děkujeme :) pusťte si ho ve velké kvalitě a se zvukem ;)


P.S stále probíhají rekonstrukce .. budou se i přidávat nebo mazat některé rubriky. Prosím o reklamu na vašich webech pomoci ikonky nebo uveřejněním článku že CCAS je znovu v provozu díky :)

správná přeprava a zásady při cestování

21. května 2012 v 16:35 | Nicole
Ahoj tak dneska si vysvětlíme co byste měly udělat při cestování s koníkem a co zase ne
co byste udělat měly
1 aby jste zamezily škrábancům tak by jste měli koníka do něčeho zabalit či mu dát jeho deku
2 pokud sebou vezete více koníku tak je vhodné mít nějaká batoh nebo tašku ale v žádném případě igelitku v ní by se koníci o sebe odřely vím to z mé vlastní zkušenosti
3 pokud budete třeba fotit ve vodě měli by jste koníka utřít protože by jste měly mokrý celý batoh

Co nikdy nedělat

1 v žádném případě nemít koníky do ničeho zabalené kůly škrábancům a odřeninkám
2 nikdy koníky nedávat do igelitky či jiného sáčku koníci by mohly propadnout kdyby se taška třeba o větývku roztrhla
3 a už vůbec nedávat koníky mokré nebo od bláta do tašky zničí se koníci i taška takže dávat si na tohle bacha

děkuji za přečtení článku Nicole


OBNOVENÍ .. nová správkyně

19. května 2012 v 21:36 | CCAS - Anihorses |  Upozornění a změny
Zdravím všechny kdo sem pořád ještě chodí nebo se sem občas zatoulá :) Jak jste si asi všimli poslední dobou to tu zase upadlo .. proto jsem napsala CCAS e-mail ohledně toho že by to tu chtělo znovu obnovit. Byla jsem tedy pasována jako nová správkyně CCAS takže zase budou články .. momentálně jich máme hodně v zásobě :) Máme i nějaké nové členy .. momentálně tu budou probíhat menší úpravy webu :)
Majitelky jsou i nadále stejné to se nemění ;)

Anihorses & www.anihorsesranch.blog.cz