Czech Collectors asociation of Schleich

Leden 2011

Funkce→KDO A CO! :)

30. ledna 2011 v 18:44 Upozornění a změny
Moc se Vás nepřihlásilo, ale co se dá dělat. I přes to musíme dál CCAS nějak oživovat. Ale někteří projevili velký zájem o CCAS a nabídli se k některé funkci.

Takže nyní máme:
→HLAVNÍ ZÁSTUPKYNI ČLENŮ - Anihorses
→HLAVNÍ REDAKTORKU - uvažuje Schleich13
→REDAKTORKU - CL A CM SCH - Steeple
→REDAKTORKU - KONÍCI Z VAŠICH RANCHŮ - Jula
→REDAKČNÍ ("článkový") TÝM CCAS (ještě neúplný) - Koník, Karča88, Frisullka, Nika, Pompin
→DESSIGNERKA - Legenda

*POKUD MÁTE JEŠTĚ NĚKDO ZÁJEM, hledáme členy do Redakčního týmu CCAS! :) Stačí napsat na CCASský mail→ collectorsofschleichs@seznam.cz. Jestli někoho z Vás napadá, s čím by nám mohl pomoct (třeba se nabídne na místo nějaké redak¨torky nebo pomocnice) též uvítáme Vaši nabídku!

Funkce! :)

30. ledna 2011 v 18:43 Upozornění a změny
Moc se Vás nepřihlásilo, ale co se dá dělat. I přes to musíme dál CCAS nějak oživovat. Ale někteří projevili velký zájem o CCAS a nabídli se k některé funkci. Takže nyní máme: →HLAVNÍ ZÁSTUPKYNI ČLENŮ - Anihorses →HLAVNÍ REDAKTORKU - uvažuje Schleich13 →REDAKTORKU - CL A CM SCH - Steeple →REDAKTORKU - KONÍCI Z VAŠICH RANCHŮ - Jula →REDAKČNÍ ("článkový") TÝM CCAS (ještě neúplný) - Koník, Karča88, Frisullka, Nika, Pompin POKUD MÁTE JEŠTĚ NĚKDO ZÁJEM, hledáme členy do Redakčního týmu CCAS! :) Stačí napsat na CCASský mail→ collectorsofschleichs@seznam.cz. Jestli někoho z Vás napadá, s čím by nám mohl pomoct (třeba se nabídne na místo nějaké redak¨torky nebo pomocnice) též uvítáme Vaši nabídku!

DOPLŇUJEME CCAS TÝM!

21. ledna 2011 v 15:14 | Koník |  AKTUÁLNĚ
Jelikož poslední dobu spravuji CCAS jen já - Koník, Karča88 se tu na tom moc zrovna nepodílí, což chápu - nemá čas, ale jak říká Steeple, co jsme si nadrobily, to musíme sníst. Chci dát CCAS do úplného provozu, abychom se zase nezasekli a nezůstali na místě. A tak hledáme pár ochotných lidí do týmu!

Více informací dole.

Další SCHLEICH NOVINKY 2011!!

18. ledna 2011 v 21:34 Novinky ze světa SCH
Máme tu 2. várku!! Neuvěřitelné, kolika novinek se letos dočkáme!
Samozřejmě se můžeme těšit na nové koníky, taky tři nové jezdecké sety a mnoho postaviček do stáje! Také svět elfů a fantasy byl obohacen o mnoho nových postaviček! A Wild Life totéž! Neváhejte, a zkoukněte všechny novinky → January, May, September, na hlavní Schleich stránce!! :D

>> NEW IN MAY

>> NEW IN SEPTEMBERUkázky:SCHLEICH-S.DESCHLEICH-S.DESCHLEICH-S.DE

Jak zajistit koníkovi spokojený život?

18. ledna 2011 v 15:56 Tipy a návody
Pokud vás někdy v životě zaujali koně - je jisté, že láska k těmto zvířatům je na celý život. Pokud objevíte modely koní, je téměř jisté, že vás taktéž pohltí na celý život nebo budou alespoň vaší příjemnou vzpomínkou.

Když už na modely koníků narazíte a zaujmou vás, je dobré vědět, jak s nimi správně zacházet. V tomto článku vás seznáme s všelijakými radami ohledně péče o modely koní Schleich.
Pozn.: Pokud u tématu není odkaz, znamená to, že na něj ještě nebyl zhotoven článek, což znamená, že jej můžete doplnit Vy!


Z POHLEDU MAJITELE:
→ Jak zamezit škrábancům a odřeninám
→ Co NIKDY nedělat se Schleich
→ Udržování čistoty
→ Zásady a rady při focení modelu
→ Repaint a CM
→ BH × SCH


Z POHLEDU KONÍKA:
→ Jaké ustájení
→ Společníci a stádo
→ Vhodné krmivo a vitamíny
→ Vybavení a postroje
→ Veterinář
→ Jaký trénink pro jakého koníka
→ Bezpečný trénink
→ Závody, výstavy, soutěže
→ Sportovní kariéra
→ Připouštění
→ Péče o březí klisnu
→ Péče o hříbě
→ Výcvik hříběte a obsedání
→ Úmrtí


Pokud máte zájem napsat ČLÁNEK S NÁZORNÝMI UKÁZKAMI na uvedená témata nahoře, neváhejte a napište nám! Na mail CCAS! Jestli jste mezi tématy nenašli odpověď na vaši otázku, též neváhejte a napiště nám! :)
Jak správně se má majitel o svého koníka postarat?

18. ledna 2011 v 14:06 | Koník |  Tipy a návody
Dostala jsem nápad :). Co kdybychom společně vytvořily články na různá témata - jakožto rady pro Schleich sběratele. Například - jak správně Schleich čistit, jak s nimi zacházet, co přežijí a co by se s nimi nikdy dělat nemělo. Nazávěr bychom určitě vytvořily článek, kde bychom porovnaly SCH × BH - jejich výhody a nevýhody.
Každý by přispěl svým článkem - co na to říkáte? :) Přidáte se? Hned večer zveřejním "osnovu" podle které budete psát články! ;)

(c) Koník --> Amy a Sam

Omlouváme se!

18. ledna 2011 v 13:51
Bohužel, pro velice nízkou účast se soutěž o nejhezčí přáníčko zrušila a neudělují se žádné body. Všem se omlouváme.

CLS - oslavte s Lintith narozeniny i Vy, sběratelé Schleich!

14. ledna 2011 v 22:05 Pozvánky na akce
Ráda bych všechny majitele model schleich a členů CCAS pozvala na moji live show CLS, pořádanou 26.3.2011.
Je vypsáno několik kategorií pro OF schleich a i CM schleich koně s věcnýma cenama a kokardama.
CLS je pořádána v Chrastavě - více info na web www.celebratingls.webnode.cz .

Dostavte se i Vy! Zažijete báječnou atmosféru, krásné koně, poznáte mnoho super lidí a navíc je tato akce pořádaná v prostředí jezdecké stáje Vysoká! Majitelka Koník může s jistotou potvrdit, že se Vám na Vysoké bude líbit! Sama se tam ráda vrací! :) Ale hlavně - jedinečná možnost předvést své koně a vyhrát spoustu cen!

CLS!

Spolupráce s CABHB!!

2. ledna 2011 v 18:44 AKTUÁLNĚ
Breyeři konečně nabídly pomocnou ruku Schleichům! :) Ano, na e-mail asociace byl v průběhu prosince zaslán mail od hlavní mluvčí asociace pro Breyer. Appaloosa nám nabídla spolupráci právě s její asociací. Jedná se o větší propagaci CCAS na CABHB a opačně, občas propojení výstav, závodů a různých soutěží, photoshows, ale hlavně, vzájemná pomoc. Naším hlavním cílem je sjednotit nebo alespoň přiblížit tyto dvě asociace a naučit jejich členy k vzájemné pokoře, které je u některých sběratelů závažný nedostatek. Chtěli bychom, aby si členové a všichni lidé kolem CCAS a CABHB - kolem Schleich a Breyer dokázali podat pomocnou ruku a být vůči sobě přátelští. Vždyť Schleich a Breyer jsou sice odlišní, ale jsou to stále modely koní a my přece nediskriminujeme koně, ne? :) Chápeme, že někteří se navzájem zkrátka nesnesou a to také budeme respektovat, avšak berte na vědomí, že se Schleich většina z Vás začínala, tak si zaslouží tu určitou pokoru. Stejně tak sběratelé Schleich musí respektovat Breyer a jejich sběratele.

A proto se na obou stranách ptáme na Vaše názory. Chcete alespoň přiblížit tyto dva pouze zdánlivě odlišné světy? Jste ochotni podílet se na spolupráci? Jaký je na tento projet Váš celkový názor?

          &