Czech Collectors asociation of Schleich

Schleich Equestrian Games

26. října 2010 v 17:46 | Karča88 & Koník

World Equistrian Games


ÚVODEM


O co jde?
Schleich Eqestrian Games, zkráceně SEG je velký souhrn koňských disciplín pro koně německé značky schleich - inspirované skutečnými jezdeckými hrami, které se podobají olympijským hrám. V těchto soutěžích se předvedou koně všech plemen a dovedností ve dvou kategoriích - Amaters a Profesionals. Neváhejte a přihlašte svého koně i vy!

Proč?
Ve světě sběratelů a rancherů došlo v posledních letech k velkým změnám a spousta z rancherů přešla na americkou značku Breyer horses a staré známé schleichy už nesbírá, ba je i rozprodává. Na svých ranchých se tak zabývají pouze Breyery a s tímto souvisí i pořádání různých soutěží, závodů a photoshows. Cílem SEG je proto rozvíjet sportovní kariéru právě i pro schleichy. Takže sběratelé SCH a ostatní - nezapomeňte na modely, se kterými skoro každý sběratel začínal, rád si je kupoval a prohlížel na regálech městských hračkářství!
Oživte proto vaše zaprášené modely a vyražte vyhrávat a užívat si olympijské atmosféry!

Kdo všechno se na SEG podílí?
Pořadateli SEG jsou Karča88 a Koník, všechny otázky proto směřujte na centrální e-mail CCAS collectorsofschleichs@seznam.cz .
Protože jsme teprve na začátku tohoto velkolepého projektu a vůbec - celé asociace, hledáme nějaké ochotné a super sběratele natšené pro SCH, kteří by se stali našimi sponzory! Zájemci se podrobnosti dozví ZDE.
Hodnocení koní proběhne skrze vybranou porotu, která rozumí koním, disciplínám a samozdřejmě i focení.

Pořádání, trvání, ročníky
SEG se budou pořádat jednou ročně, ale nesmutněte, své koníky můžete přihlásit i do jiných soutěží, probíhající ve stejnou dobu. Nezapomínejte, že máme dvě kategorie.. ;)
Dobu na přihlašování budete mít dostatečně dlouhou. Termín nebude zcela pevný, budeme ho stanovovat podle počasí a volného času, ale orientační bod je -------------
Každý rok se můžete těšit na tento báječný zážitek! Jako majitelé doufáme, že se budete hlásit pravidelně a rádi, a že ročníky budou rok co rokem lepší a lepší! Ceny se pokusíme sehnat nevšedné a pro Vás zajímavé, můžeme Vás ujasnit, že to vždy bude souviset s Vaším koníkem Schleich! Tento první ročník se však dočkáte velmi hodnotnější a cennější ceny než obvykle!


PODROBNOSTI


Kategorie
Tyto celé Jezdecké hry jsou rozděleny do dvou kategorií, chceme tímto dát šanci zůčastnit se co nejvíce sběratelům schleich, bez omezení! Ale aby byla tato nejdůležitější soutěž celé asociace trochu podle skutečnosti, a aby byli spojeni i ti nejnáročnější, dovolili jsme si rozdělit celou soutěž do dvou kategorií - Amaters /Amatéři/ a Professionals /Profesionálové/. Názvy můžou napoprvé znít trochu podivně, ale nebojte, v každé kategorii se dočkáte kvalitního sportovního zážitku ;).

Amaters- V překladu Amatéři, budeme brát něco na způsob třeba Hobby závodů a podobně. Jedná se o SEG kategorii, které se zůčastňují sběratelé, kteří nemají vhodné plemeno nebo typ koně k dané disciplíně, anebo nemají vhodné rekvizity a prostředí k dané disciplíně. Zde můžete své koně přihlásit i když nemáte jezdce!
Tato kategorie požaduje pouze jedno pravidlo. Na fotce, kterou jste přihlásili do určité kategorie musí být alespoň trochu poznat, že jde o tu disciplínu, do níž jste se přihlásili. Například pokud se přihlásíte do parkuru, musí každý alespoň podle detailů poznat, že jde o parkur.

>fotoukázka<

Professionals- Zde se setkáte s pravými sportovními profíky schleich koní a jejich majitelů. Tato kategorie je pro ty, kteří poskytnou fotku s prostředím, rekvizitami, vybavením jezdce a výstrojí koně příslušné disciplíně. Vyžaduje se také vhodné a používané plemeno a typ koně pro danou disciplínu. Například, do disciplíny parkur musíte mít vhodné plemeno a typ koně, jezdce v parkurovém oblečení, rekvizity a prostředí pro parkur. Když nemáte třeba pískovou jízdárnu, můžete využít nějakou mýtinku v lese, ale musí tam být vidět parkurová překážka! Když máte pískovou jízdárnu a už na první pohled jde poznat, že jde o dvojici, která jezdí parkur, není potřeba parkurové překážky.

>fotoukázka< 

Disciplíny a vše potřebné kolem nich 
Zde se dozvíte potřebné věci o disciplínách. Jejich pravidla ve skutečném světě a pravidla v našich SEG. Dozvíte se, co je potřeba použít, jak jezdce a koně správně vyfotit a jaká plemena, výstroj, rekvizity a prostředí se k daným disciplínám hodí. 

Professionals
>PARKUR<
>DREZURA<
>PARADREZURA<
>VŠESTRANNOST<
>ENDURENCE<
>WESTERN (REINING)<
>VOLTIŽ<
>VOZATAJSTVÍ<

Amaters
>PARKUR<
>DREZURA<
>PARADREZURA<
>VŠESTRANNOST<
>ENDURENCE<
>WESTERN (REINING)<
>VOLTIŽ<
>VOZATAJSTVÍ<


Pravidla 


Hodnocení


Výhry a ceny


Startující
→Přihláška
→Startovní pokyny
→Seznam účastníků

Sponzoři


Porotci
Každoročně se vyberou jiní porotce. K hodnocení zasednou dvě poroty, pro kategorii Amaters a pro kategorii Profesionals. Porota se skládá pro každou kategorii z 8 členů, z toho každý porotce hodnotí svou přidělenou disciplínu. Způsob hodnocení se dozvíte nahoře v článku Hodnocení.

Ostatní podílející se lidé


* * *


PROPAGACE


Oficiální logo a klikačka SEG:Na počest celých Schleich Equstrian Games jsme vytvořili logo, které je zároveň i jako klikačka!
Logo je sladěno do barev CCAS webu. Pozadí dominuje 8 obrázků Schleich znázorňující 8 disciplín SEG. V popředí najdete část z loga CCAS, v zeleném pozadí je bílým písmem napsáno Schleich Equistrian Games.


Úvodní znělka s videem
(nezapomenout znělku doplnit)
K SEG nenávratně patří i zahajovací ceremoniál! Bohužel, my nemůžeme vytvořit nějakou živou akci, tak alespoň jsme Vám připravili úvodní znělku s videem! Znělka se bude objevovat u každého článku s tématikou SEG, hned po zahájení SEG.
BUDEME MOC VDĚČNÍ, KDYŽ PŘISPĚJETE I SVÝM SNAŽENÍM! MŮŽETE VYTVÁŘET KRÁTKÁ VIDEJKA, FOTOMONTÁŽE, KOLÁŽE, OBRÁZKY, BANNERY, ZKRÁTKA FANTAZII SE MEZE NEKLADOU! SAMOZŘEJMĚ, VŠE S TÉMATIKOU SEG! :)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 anihorses anihorses | Web | 2. ledna 2011 v 18:52 | Reagovat

wow určitě se přihlásím !!!

2 Gena Gena | Web | 10. ledna 2011 v 15:57 | Reagovat

já se určo přihlásím !!!!!!! :)

3 Gena Gena | 10. ledna 2011 v 15:58 | Reagovat

ale jak se mám přihlásit ??

4 Gena Gena | Web | 11. ledna 2011 v 19:59 | Reagovat

budu se přihlašovat pravidelně

5 pompin pompin | Web | 16. ledna 2011 v 16:24 | Reagovat

http://nd04.jxs.cz/355/328/1879cf9f5e_72761055_o2.jpg
tímto tě srdečně zvu.
více na mé stránce

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama