Czech Collectors asociation of Schleich

Co udělali WEG 2010 s nejen skutečnými koňmi a jezdci?

16. října 2010 v 22:43 | Koník
"Živě,,
Tento SCH projekt SEG byl inspirován jednak reálnými jezdeckými Olympijskými hrami, ale hlavně WORLD EGUISTRIAN GAMES. Jedná se o světové jezdecké hry, přibližně jako olympiáda, ale trochu volnější. V programu se mimo sledování probíhajících závodů dozvíte i spoustu zajímavostí a informací o koních, seznámíte se s hvězdami jezdeckého sportu i s významnými chovately, majitely a trenéry.
Nejbližší WEG se konaly na přelomu září a října.
Drezurní medailisti
Péče o vytrvalostní koníkySvět modelů
Ve světě koní, ale i ve světě sběratelů koní to byla velká událost. Koně a jezdci se chystali na souboje o medaile v 8 disciplínách a výrobci modelů se předháněli o nejvýstižnější výrobek inspirovaný právě WEG.
Tak například Breyer oslnil spoustu sběratelů svým zdánlivě nepřekonatelným Traditional modelem WEG Esprit, reprezentujíc divokého ducha každého účastníka těchto her.
Esprit
Druhou nejoblíbenější novinkou pro WEG ze světa Breyer byl krásný set 8  Stablemates koníků znázorňujících každou disciplínu WEG. Později se objevil i druhý set znázorňující totéž, ale s jinými koníky s názvem Stablemates ShadowBox.
Stablemates Shadowbox
Ale to není zdaleka vše! I v odvětví Classic určitě najdete pár modelů pro WEG a sběratelé potrpící si na opravdu modely koní mají možnost získat porcelánového Esprita a porcelánového koníka na moldu Miltona, na kterém je namalováno 8 disciplín WEG. Breyer také vyrobil drobnůstky jako třeba deku s logem WEG, přesípací kouly a další. Více o těchto zajímavých reprezentačních BH modelech na Fun Day blogu Appaloosy >zde< .

2010 Alltech FEI World Equestrian Games Show Blanket
Německá značka Schleich ale také neotálela! Poprvé v historii vytvořila speciální model pro speciální účel! Byl vyroben propracovaný model koně na moldu Lipického hřebce(valacha). Tím přelomovým modelem se stal Satchmo od Isabell Werth.
Satchmo ♥
 Živý představitel této figurky je několikanásobným držitelem zlatých medailí v těchto hrách a na olympiádách. Více o tomto modelu najdete na Schleich Sammler Tier >zde< . Figurka momentálně není dostupná v ČR, můžete ji však vklidu sehnat na německých nebo anglických eshopech. Cena a hodnota tohoto modelu je lišácky vymyšlená, aby byl Satchmo dostupný pro všechny. Se zlatým podpisem Isabell Werth na levém boku koníka a s certifikátem pravosti má Satchmo podstatně vyšší sběratelskou hodnotu a vyšší peněžní hodnotu než Satchmo bez certifikátu a bez podpisu. Tohoto "obyčejného" Satchma seženete za běžnou cenu dospělých koní SCH ;).

Isabell Werth a velký + malý Satchmo

Se zlatým podpisem


ZDROJE
Fotky z WEG 2010→ Equichannel
Obrázky Esprit, Stablemates ShadowBox, deka s logem WEG→ Breyer Horses
Fotky Satchma→ Schleich Tier Sammler
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama