Czech Collectors asociation of Schleich

Říjen 2010

!!Členství v CCAS!!

26. října 2010 v 20:19 | Karča88 a Koník

!!Staňte se členy CCAS - Czech Collectors Association


Schleich!!Jak?

Nejjednodušejší věc, kterou můžete udělat, abyste automaticky byly členy asociace je toto: VLASTNIT ALESPOŇ JEDNOHO SCHLEICH KONĚ

Koníky jiné značky můžete mít totéž, ale alespoň ten jeden SCH tam musí být ;).


To je jedna možnost, ale oficiálními členy se stanete, když vyplníte tuto přihlášku a zašlete ji na e-mail : collectorsofschleichs@seznam.cz

Přezdívka
Svůj e-mail:
Webová stránka ranche:
Kolik vlastníte celkem koníků SCH?
Vlastníte i Breyer Horses?
Jak dlouho už sbíráte?
Znáte Koníka,Karču88,Frisullku nebo Týnu and horses?
↑↑Pozn.: Otázky psané kurzívou nejsou povinné, můžete je vyplnit, i nemusíte, 
ale chceme se navzájem lépe poznat, ne? :)

Jakmile zašlete tuto oficiální přihlášku, a my Vám zpětně mail potvrdíme, stáváte se oficiálními členy asociace a e-mailem vám budou sdělovány každé akce, soutěže atd...které asociace uspořádá. Zkrátka tímto získáte velmi cenné výhody. ;-)


Tak neváhejte a pište na tento e-mail: collectorsofschleichs@seznam.cz

A když budete členy, co můžete v asociaci dělat?

A JAK JÍ MŮŽETE POMOCT?

https://staj.ufonek.net/smajliky/42.gif První možností není nic jiného než.....propagace!
Na svůj web můžete umístit klikací odkaz na naše stránky a nebo můžete prostě napsat článek, že jste se stali členy asociace a my budeme doufat, že sem vaši čtenáři zavítají.

https://staj.ufonek.net/smajliky/42.gif Další možnost je......psaní článků!
Ano, tenhle web zavedly dvě dívky a pro údržbu, ač se to nezdá - je málo. Protože škola a další povinnosti zaměstnávají naše hlavy, vždy by byl potřeba někdo, kdo napíše článek například o nějakém SCH modelu, či o čemkoliv jiném.

https://staj.ufonek.net/smajliky/42.gif Do třetice je tu.....posílání příspěvků!
Uznejte, že každého asi nebaví číst články typu: Německá firma schleich byla založena roku ......atd....Proto můžete přispět čímkoli - např. povídkou (o koních, a nejlépe bude, když zapojíte jména vašich schleich koní, lidí atp...)obrázkem (rádi se díváte, jaké obrázky malují ostatní? Krásný obrázek s modelem schleich by se vám jistě líbil), nebo prostě pošlete fotky, nebo odkaz na vaši fotogalerii. Každý příspěvek potom uveřejníme ve speciálním článku v a rubrice, určené právě pro vaše výtvory.

https://staj.ufonek.net/smajliky/42.gif Napadlo vás, že by asociace mohla uvítat např.......sponzorské dary?!
Jistě uznáte, že když se přihlašujete do nějaké soutěže, očima brouzdáte po článku a hledáte zmínku o výhře. Ano, my také nestíháme vše a kdyby váš ranch věnoval nějakou výhru do soutěže, asociace by byla nesmírně vděčná! Ať už se jedná o ohlávku, vlastnoručně vyrobený pohár, podsedlovku, či obyčejnou kokardu... ;-) Uvítáme i vlastnoručně vyrobená sedla, uzdečky či nějakou nadbytečnou jezdeckou sadu! :)


děkuje vám váš CCAS tým.....


Schleich Equestrian Games

26. října 2010 v 17:46 | Karča88 & Koník

World Equistrian Games


ÚVODEM


O co jde?
Schleich Eqestrian Games, zkráceně SEG je velký souhrn koňských disciplín pro koně německé značky schleich - inspirované skutečnými jezdeckými hrami, které se podobají olympijským hrám. V těchto soutěžích se předvedou koně všech plemen a dovedností ve dvou kategoriích - Amaters a Profesionals. Neváhejte a přihlašte svého koně i vy!

Proč?
Ve světě sběratelů a rancherů došlo v posledních letech k velkým změnám a spousta z rancherů přešla na americkou značku Breyer horses a staré známé schleichy už nesbírá, ba je i rozprodává. Na svých ranchých se tak zabývají pouze Breyery a s tímto souvisí i pořádání různých soutěží, závodů a photoshows. Cílem SEG je proto rozvíjet sportovní kariéru právě i pro schleichy. Takže sběratelé SCH a ostatní - nezapomeňte na modely, se kterými skoro každý sběratel začínal, rád si je kupoval a prohlížel na regálech městských hračkářství!
Oživte proto vaše zaprášené modely a vyražte vyhrávat a užívat si olympijské atmosféry!

Kdo všechno se na SEG podílí?
Pořadateli SEG jsou Karča88 a Koník, všechny otázky proto směřujte na centrální e-mail CCAS collectorsofschleichs@seznam.cz .
Protože jsme teprve na začátku tohoto velkolepého projektu a vůbec - celé asociace, hledáme nějaké ochotné a super sběratele natšené pro SCH, kteří by se stali našimi sponzory! Zájemci se podrobnosti dozví ZDE.
Hodnocení koní proběhne skrze vybranou porotu, která rozumí koním, disciplínám a samozdřejmě i focení.

Pořádání, trvání, ročníky
SEG se budou pořádat jednou ročně, ale nesmutněte, své koníky můžete přihlásit i do jiných soutěží, probíhající ve stejnou dobu. Nezapomínejte, že máme dvě kategorie.. ;)
Dobu na přihlašování budete mít dostatečně dlouhou. Termín nebude zcela pevný, budeme ho stanovovat podle počasí a volného času, ale orientační bod je -------------
Každý rok se můžete těšit na tento báječný zážitek! Jako majitelé doufáme, že se budete hlásit pravidelně a rádi, a že ročníky budou rok co rokem lepší a lepší! Ceny se pokusíme sehnat nevšedné a pro Vás zajímavé, můžeme Vás ujasnit, že to vždy bude souviset s Vaším koníkem Schleich! Tento první ročník se však dočkáte velmi hodnotnější a cennější ceny než obvykle!


PODROBNOSTI


Kategorie
Tyto celé Jezdecké hry jsou rozděleny do dvou kategorií, chceme tímto dát šanci zůčastnit se co nejvíce sběratelům schleich, bez omezení! Ale aby byla tato nejdůležitější soutěž celé asociace trochu podle skutečnosti, a aby byli spojeni i ti nejnáročnější, dovolili jsme si rozdělit celou soutěž do dvou kategorií - Amaters /Amatéři/ a Professionals /Profesionálové/. Názvy můžou napoprvé znít trochu podivně, ale nebojte, v každé kategorii se dočkáte kvalitního sportovního zážitku ;).

Amaters- V překladu Amatéři, budeme brát něco na způsob třeba Hobby závodů a podobně. Jedná se o SEG kategorii, které se zůčastňují sběratelé, kteří nemají vhodné plemeno nebo typ koně k dané disciplíně, anebo nemají vhodné rekvizity a prostředí k dané disciplíně. Zde můžete své koně přihlásit i když nemáte jezdce!
Tato kategorie požaduje pouze jedno pravidlo. Na fotce, kterou jste přihlásili do určité kategorie musí být alespoň trochu poznat, že jde o tu disciplínu, do níž jste se přihlásili. Například pokud se přihlásíte do parkuru, musí každý alespoň podle detailů poznat, že jde o parkur.

>fotoukázka<

Professionals- Zde se setkáte s pravými sportovními profíky schleich koní a jejich majitelů. Tato kategorie je pro ty, kteří poskytnou fotku s prostředím, rekvizitami, vybavením jezdce a výstrojí koně příslušné disciplíně. Vyžaduje se také vhodné a používané plemeno a typ koně pro danou disciplínu. Například, do disciplíny parkur musíte mít vhodné plemeno a typ koně, jezdce v parkurovém oblečení, rekvizity a prostředí pro parkur. Když nemáte třeba pískovou jízdárnu, můžete využít nějakou mýtinku v lese, ale musí tam být vidět parkurová překážka! Když máte pískovou jízdárnu a už na první pohled jde poznat, že jde o dvojici, která jezdí parkur, není potřeba parkurové překážky.

>fotoukázka< 

Disciplíny a vše potřebné kolem nich 
Zde se dozvíte potřebné věci o disciplínách. Jejich pravidla ve skutečném světě a pravidla v našich SEG. Dozvíte se, co je potřeba použít, jak jezdce a koně správně vyfotit a jaká plemena, výstroj, rekvizity a prostředí se k daným disciplínám hodí. 

Professionals
>PARKUR<
>DREZURA<
>PARADREZURA<
>VŠESTRANNOST<
>ENDURENCE<
>WESTERN (REINING)<
>VOLTIŽ<
>VOZATAJSTVÍ<

Amaters
>PARKUR<
>DREZURA<
>PARADREZURA<
>VŠESTRANNOST<
>ENDURENCE<
>WESTERN (REINING)<
>VOLTIŽ<
>VOZATAJSTVÍ<


Pravidla 


Hodnocení


Výhry a ceny


Startující
→Přihláška
→Startovní pokyny
→Seznam účastníků

Sponzoři


Porotci
Každoročně se vyberou jiní porotce. K hodnocení zasednou dvě poroty, pro kategorii Amaters a pro kategorii Profesionals. Porota se skládá pro každou kategorii z 8 členů, z toho každý porotce hodnotí svou přidělenou disciplínu. Způsob hodnocení se dozvíte nahoře v článku Hodnocení.

Ostatní podílející se lidé


* * *


PROPAGACE


Oficiální logo a klikačka SEG:Na počest celých Schleich Equstrian Games jsme vytvořili logo, které je zároveň i jako klikačka!
Logo je sladěno do barev CCAS webu. Pozadí dominuje 8 obrázků Schleich znázorňující 8 disciplín SEG. V popředí najdete část z loga CCAS, v zeleném pozadí je bílým písmem napsáno Schleich Equistrian Games.


Úvodní znělka s videem
(nezapomenout znělku doplnit)
K SEG nenávratně patří i zahajovací ceremoniál! Bohužel, my nemůžeme vytvořit nějakou živou akci, tak alespoň jsme Vám připravili úvodní znělku s videem! Znělka se bude objevovat u každého článku s tématikou SEG, hned po zahájení SEG.
BUDEME MOC VDĚČNÍ, KDYŽ PŘISPĚJETE I SVÝM SNAŽENÍM! MŮŽETE VYTVÁŘET KRÁTKÁ VIDEJKA, FOTOMONTÁŽE, KOLÁŽE, OBRÁZKY, BANNERY, ZKRÁTKA FANTAZII SE MEZE NEKLADOU! SAMOZŘEJMĚ, VŠE S TÉMATIKOU SEG! :)

Co udělali WEG 2010 s nejen skutečnými koňmi a jezdci?

16. října 2010 v 22:43 | Koník
"Živě,,
Tento SCH projekt SEG byl inspirován jednak reálnými jezdeckými Olympijskými hrami, ale hlavně WORLD EGUISTRIAN GAMES. Jedná se o světové jezdecké hry, přibližně jako olympiáda, ale trochu volnější. V programu se mimo sledování probíhajících závodů dozvíte i spoustu zajímavostí a informací o koních, seznámíte se s hvězdami jezdeckého sportu i s významnými chovately, majitely a trenéry.
Nejbližší WEG se konaly na přelomu září a října.
Drezurní medailisti
Péče o vytrvalostní koníkySvět modelů
Ve světě koní, ale i ve světě sběratelů koní to byla velká událost. Koně a jezdci se chystali na souboje o medaile v 8 disciplínách a výrobci modelů se předháněli o nejvýstižnější výrobek inspirovaný právě WEG.
Tak například Breyer oslnil spoustu sběratelů svým zdánlivě nepřekonatelným Traditional modelem WEG Esprit, reprezentujíc divokého ducha každého účastníka těchto her.
Esprit
Druhou nejoblíbenější novinkou pro WEG ze světa Breyer byl krásný set 8  Stablemates koníků znázorňujících každou disciplínu WEG. Později se objevil i druhý set znázorňující totéž, ale s jinými koníky s názvem Stablemates ShadowBox.
Stablemates Shadowbox
Ale to není zdaleka vše! I v odvětví Classic určitě najdete pár modelů pro WEG a sběratelé potrpící si na opravdu modely koní mají možnost získat porcelánového Esprita a porcelánového koníka na moldu Miltona, na kterém je namalováno 8 disciplín WEG. Breyer také vyrobil drobnůstky jako třeba deku s logem WEG, přesípací kouly a další. Více o těchto zajímavých reprezentačních BH modelech na Fun Day blogu Appaloosy >zde< .

2010 Alltech FEI World Equestrian Games Show Blanket
Německá značka Schleich ale také neotálela! Poprvé v historii vytvořila speciální model pro speciální účel! Byl vyroben propracovaný model koně na moldu Lipického hřebce(valacha). Tím přelomovým modelem se stal Satchmo od Isabell Werth.
Satchmo ♥
 Živý představitel této figurky je několikanásobným držitelem zlatých medailí v těchto hrách a na olympiádách. Více o tomto modelu najdete na Schleich Sammler Tier >zde< . Figurka momentálně není dostupná v ČR, můžete ji však vklidu sehnat na německých nebo anglických eshopech. Cena a hodnota tohoto modelu je lišácky vymyšlená, aby byl Satchmo dostupný pro všechny. Se zlatým podpisem Isabell Werth na levém boku koníka a s certifikátem pravosti má Satchmo podstatně vyšší sběratelskou hodnotu a vyšší peněžní hodnotu než Satchmo bez certifikátu a bez podpisu. Tohoto "obyčejného" Satchma seženete za běžnou cenu dospělých koní SCH ;).

Isabell Werth a velký + malý Satchmo

Se zlatým podpisem


ZDROJE
Fotky z WEG 2010→ Equichannel
Obrázky Esprit, Stablemates ShadowBox, deka s logem WEG→ Breyer Horses
Fotky Satchma→ Schleich Tier Sammler

Czech Collectors Association Schleich horses

11. října 2010 v 20:09 | Karča88 a Nina
informačník
informačník

INFO

Czech Collectrors Association Schleich horses vznikla dne 6.10.2010.
Asociaci vytvořily Nina (kdysi pod přezdívkou Koník) a Karča88.

Karča88 - Ranch Hvězdovec

Nyní je adminkou: MerQ

Email Asociace: ccas-e-mail@seznam.cz

Zkratka: CCAS


Tato asociace sběratelů modelů koní Schleich vznikla na základě téměř odumírajícího světa schleich. V této, řekněme "branži" se pohybuje spoustu lidí a někteří vlastní svůj internetový ranch. Spousta z rancherů - nazývejme tak sběratele s ranchem, postupně přechází na americkou značku Breyer Horses, Peter Stone, či jiné. A kdopak si vzpomene na modely koní na regálech hračkářství!? Kdopak si vzpomene na to, jak šťastně si vybíral svého koníka!? Schleich si v posledních pár měsících získala referenci ošklivých, nudných, poškrábaných koní. Každý může sbírat to co se mu líbí, ale občas je tento svět sběratelů nespravedlivý. Každý nemá takové finanční prostředky, aby si mohl pořídit dražší koně, ale proto bychom s těmito lidmi přece neměli zacházet jako s podřadnou, druhou třídou. Ve spoustě soutěží mezi ranchi už není možnost přihlásit koně schleich a proto se dvě sběratelky rozhodly založit asociaci pro tyto koně - schleich.


informačník
informačník


Jste toho názoru, že stojí bojovat proti zaniknutí sbírání schleich? Těchto, řekněme, začátečnických modelů? Proto se zapojte do boje! Účastněte se soutěží, zapojte se do diskuzí, přidávejte příspěvky a oživte vaše koníky! Na těchto stránkách naleznete seznamy sběratelů, obchůdků, již zmiňované soutěže, články pojednávající o dnešním světě rancherů, články o jednotlivých modelech a další.


Tímto Vám děkujeme za vaši pozornost a doufáme, že se připojíte do našeho takříkajíc boje a užijete si i spoustu zábavy a soutěží s vašimi schleichy.
A nezapomeňte - Schleich is not dead!!

váš CCAS team...